Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wypili, pojechali i wpadli do rowu

Data publikacji 23.11.2008

Policjanci z komendy powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim zatrzymali pijanego kierowcę, który samochodem wpadł do rowu. Po wytrzeźwieniu przedstawione zostaną mu zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około północy oficer dyżurny KPP w Kamieniu Pomorskim powiadomiony został przez anonimowego rozmówcę o samochodzie znajdującym się w rowie przy drodze na trasie Unibórz - Płoty w gminie Golczewo. Na miejscu policjanci zastali dwóch mężczyzn i leżący w rowie samochód m-ki Renault 19. Obaj panowie nie posiadali żadnych widocznych obrażeń ciała. Jeden z mężczyzn przyznał się do kierowania samochodem twierdząc, że na śliskiej nawierzchni drogi wpadł w poślizg i wylądował w rowie. Po zbadaniu jego stanu trzeźwości na alkomacie okazało się, że ma on prawie 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Gdy tylko usłyszał, że jest tak mocno pijany zaprzeczył, że  kierował tym samochodem i nie wie kto nim jechał. Drugi mężczyzna jak się okazało pasażer tego samochodu potwierdził, że jego kolega kierował tym samochodem a wcześniej razem pili alkohol. Badanie trzeźwości drugiego mężczyzny wykazało, że posiadał równo 2 promile alkoholu w organizmie. Zbigniew K. 35-letni mieszkaniec gminy Golczewo zatrzymany został w policyjnym areszcie. Zatrzymane zostało mu prawo jazdy a samochód zabezpieczony został na parkingu strzeżonym.

Po wytrzeźwieniu przedstawione zostaną mu zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości za co grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony