Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

1 mln zł strat z powodu kradzieży przewodów telekomunikacyjnych

Data publikacji 23.11.2008

Policjanci z Koluszek i Łodzi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy od dłuższego czasu kradli przewody telekomunikacyjne ze studzienek, a następnie sprzedawali je w skupach złomu. Przedstawiciel operatora sieci telekomunikacyjnej oznajmił, iż straty wynikające z kradzieży szacuje się na 1 mln zł. Zatrzymanym grozi kara 10 lat więzienia, a policjanci zapowiadają zatrzymania kolejnych osób powiązanych z tymi kradzieżami.

Kryminalni z Koluszek wsparci przez policjantów z KMP w Łodzi w godzinach porannych zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli przewody telekomunikacyjne ze studzienek. 27 i 36-letni mężczyźni w chwili zatrzymania nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Jednak po przeszukaniu pomieszczeń policjanci ujawnili fragmenty pociętych przewodów telekomunikacyjnych pochodzących z kradzieży. Wówczas już nie mieli linii obrony.

Policjanci na bazie zgromadzonego materiału dowodowego ustalili, że mężczyźni od 2005 roku do chwili obecnej kradli przewody telekomunikacyjne ze studzienek z terenów Łodzi, Tomaszowa Mazowieckiego, Pabianic a także terenu powiatu łódzkiego wschodniego, które następnie składowali w skupach złomów. Podczas przeprowadzonych przez kryminalnych czynności procesowych jeden z zatrzymanych przyznał się do procederu oraz wyjaśnił, że wraz ze swoim kompanem dokonał ok. 50 takich kradzieży od czerwca 2008 roku a zgromadzone przewody sprzedawał w skupach złomu. W sumie zatrzymany na sprzedaży łupów zarobił około 70 tys. zł.  Złodzieje do przestępczego procederu używali zarejestrowanego na  jednego z zatrzymanych czarnego vw golfa, w którym policjanci również znaleźli narzędzia i przedmioty świadczące o prowadzonej przez nich działalności.

36-letni i 27-letni mężczyzna mają już na swoim koncie podobne przestępstwa, teraz do ich kryminalnej kartoteki dołączą kolejne zarzuty.

Prokuratura wystąpiła z wnioskami o areszty. Za ten proceder mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Przedstawiciel operatora sieci telekomunikacyjnej oznajmił, iż straty wynikające z kradzieży przewodów telekomunikacyjnych szacuje się na 1 000 000 zł. Policjanci zapowiadają zatrzymania kolejnych osób powiązanych z kradzieżą przewodów telekomunikacyjnych. Sprawa jest rozwojowa.
 

Powrót na górę strony