Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany w kradzionym samochodzie

Data publikacji 23.11.2008

Policjanci z Pragi Południe już kilka godzin od przyjęcia zgłoszenia zatrzymali sprawcę kradzieży opla omegi. 25-letni Rafał R. jeździł samochodem ulicami Saskiej Kępy. Jak się okazało, ukradł pojazd należący do ojca jego kolegi. Auto wcześniej chciał od niego kupić. Rozmyślił się jednak i postanowił je ukraść. Teraz grozi mu za przestępstwo nawet 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze prewencji zostali skierowani przez operatora na jeden z parkingów na Gocławiu. Oczekiwał tam pokrzywdzony. Mężczyzna poinformował mundurowych, że został mu skradziony opel omega. Miał też swoje podejrzenia co do sprawcy. Mniej więcej dwa tygodnie wcześniej przyszedł do niego kolega syna, zainteresowany zakupem jego samochodu. Właściciel przystał na propozycję Rafała R. Okazał mu nawet dowód rejestracyjny i kluczyki. Pozostawało tylko uzgodnić ostateczną cenę. Klient miał się zastanowić, czy na pewno kupi auto. Niestety od tamtego czasu nie odezwał się. Kiedy zawiadamiający odkrył, że jego opel zniknął z parkingu, stwierdził też, że nie ma również jednego kompletu kluczyków. Wiele wskazywało na to, że kradzieży dokonał właśnie Rafał R.

Dosłownie po upływie kilku godzinach 25-latek był już zatrzymany. Patrolujący ulice Saskiej Kępy mundurowi spostrzegli w pewnym momencie przejeżdżającego opla omegę. Zgadzał się kolor, zgadzały się też numery rejestracyjne. Pojazd został zatrzymany. Funkcjonariusze od razu potwierdzili swoje przypuszczenia. Za kierownicą siedział podejrzewany o kradzież z włamaniem Rafał R.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a pojazd powrócił do prawowitego właściciela. Zatrzymany nie ukrywał zaskoczenia, że sprawa wyszła na jaw. Mężczyzna usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za co może spędzić do 10 lat za kratkami.
 

Powrót na górę strony