Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odnaleźli zaginionych

Data publikacji 23.11.2008

Wczoraj przed południem szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 81-letniego mężczyzny, który wyszedł z domu dwa dni wcześniej. W poszukiwaniach użyto użyciu śmigłowca z kamerą termowizyjną. Sprzęt ten pozwala na zlokalizowanie miejsca pobytu człowieka z wysokości nawet kilkudziesięciu metrów. Odnaleziony od razu trafił pod opiekę lekarzy. Natomiast policjanci z Nakła w niespełna dwie godziny po przyjęciu zawiadomienia odnaleźli zaginionego 28-letniego mężczyznę. Wyszedł on ze szpitala dopiero policjanci go odnaleźli.

Buscy policjanci 81-letniego mieszkańca gminy Busko Zdrój poszukiwali od 20 listopada, kiedy to mężczyzna wyszedł z domu i przepadł bez wieści. Zaalarmowani przez rodzinę policjanci od razu przystąpili do poszukiwań. Stróże prawa wraz ze strażakami i sąsiadami zaginionego cały piątek przeczesywali okoliczne lasy, nieużytki i bagna. Niestety, bez rezultatu. Buscy policjanci podjęli decyzję o sprowadzeniu i użyciu w akcji śmigłowca z kamerą termowizyjną z łódzkiej jednostki policji. Zainstalowany w śmigłowcu sprzęt pozwala na zlokalizowanie miejsca pobytu człowieka z wysokości nawet kilkudziesięciu metrów. Dzięki helikopterowi można było przeszukać znacznie większy obszar. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Tuż przed godziną 12:00 starszy mężczyzna został odnaleziony przez policjantów na pograniczu pól z lasem. Miejsce to oddalone było od domu zaginionego o około 12 kilometrów. W związku z tym, iż mężczyzna był mocno wyziębiony natychmiast został przewieziony do szpitala, gdzie przebywa na obserwacji. Teraz policjanci ustalają co przez dwa dni działo się z 81-latkiem.

***

 

 
Także w piątek ok. godz. 21:30 dyżurny komendy Policji w Nakle został zawiadomiony o zaginięciu 28 – letniego mężczyzny. Matka zaginionego powiadomiła, iż w trakcie pobytu w szpitalu zauważyła, że syn, który na stałe wymaga opieki, oddalił się z budynku. Po krótkim, samodzielnym, bezskutecznym poszukiwaniu zawiadomiła Policję. Kobieta podała dokładny rysopis i opisała ubiór mężczyzny. Szczegóły te natychmiast przekazano wszystkim patrolom pełniącym służbę w powiecie nakielskim.  W niespełna dwie godziny po przyjęciu zgłoszenia patrol policyjny zauważył idącego ulicą mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Po przeprowadzeniu z nim krótkiej rozmowy oraz ustaleniu, że nie potrzebuje pomocy medycznej, został odwieziony do swojej rodziny.

 

Powrót na górę strony