Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali naczepę wartą 185 tys. euro

Data publikacji 23.11.2008

Policjanci z referatu wywiadowców Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie, odzyskali skradzioną w piątek na terenie Niemiec naczepę - chłodnię. Jej wartość wraz z towarem to ponad 185 tys. euro. Odzyskanie naczepy jest efektem współpracy szczecińskich policjantów z ich kolegami z Gorzowa i Niemiec.

Mundurowi ze Szczecina dzięki współpracy z policjantami z Gorzowa i Niemiec uzyskali informację, dotyczącą kradzieży na terenie Niemiec naczepy typu izoterma od ciągnika siodłowego.  Według informacji powyższa naczepa miała stać na jednym z parkingów strzeżonych na terenie Szczecina.

Kiedy wywiadowcy udali się  na miejsce, okazało się, że informacja jest prawdziwa. Na parkingu pomiędzy innymi pojazdami stała ukryta naczepa typ izoterma z towarem w środku. W chłodni znajdowały się różnego rodzaju wyroby cukiernicze.  Do przyczepy przytwierdzone były polskie numery rejestracyjne. Jednak po sprawdzeniu okazało się, że są to numery rejestracyjne przypisane do innej naczepy.

Następnie mundurowi sprawdzili przyczepę  po numerach VIN w systemie policyjnym Schengen okazało się, że jest to chłodnia skradziona 21 listopada na terenie Niemiec ze stacji benzynowej.   Wartość skradzionej naczepy wraz z towarem to 185 tys. euro.

Przyczepę zabezpieczono na policyjnym parkingu. Mundurowi obecnie sprawdzają w jaki sposób i przez kogo naczepa został skradziona i przyprowadzona do Polski.

 

Powrót na górę strony