Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za kradzieże

Data publikacji 23.11.2008

Policja została powiadomiona o kradzieży znacznej ilości gotówki obywatelowi Białorusi. Podał on rysopis złodzieja. Policjanci niedługo po tym zatrzymali podejrzanego. Miał przy sobie skradzioną gotówkę, ale okazało się, że w samochodzie ma ukryte jeszcze inne pieniądze. To nie byłą jego jedyna kradzież. Sąd aresztował go na 3 miesiące. Grozi mu do 5 lat więzienia.

W nocy z czwartku na piątek świebodzińska policja została powiadomiona przez obywatela Białorusi o tym, że kiedy spożywał posiłek w barze na jednym z parkingów przy trasie A2 (w miejscowości Mostki) nieznana osoba ukradła z kieszeni jego kurtki  portfel z zawartością 740 Euro, 15 tys. rubli oraz dokumentami.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Kilka godzin późnej, obserwując parking w miejscowości Bucze zauważyli, jak z baru wybiega mężczyzna, wsiada do auta i odjeżdża w kierunku Świebodzina. Jego  wygląd odpowiadał rysopisowi złodzieja jaki podał pokrzywdzony w Mostkach Białorusin. Policjanci zatrzymali mężczyznę. 35 - letni mieszkaniec powiatu Wschowskiego miał przy sobie 650 Euro oraz trochę pieniędzy polskich. Ilości odnalezionych przy mężczyźnie nominałów banknotów (20 i 50 Euro) odpowiadały ilościom skradzionym Białorusinowi. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia. Dodatkowo podczas przeszukania samochodu należącego do zatrzymanego policjanci znaleźli ukryte pod fotelami 30 tysięcy złotych. Mężczyzna tłumaczył się, że pieniądze znalazł.

W piątek po południu do świebodzińskiej komendy zgłosiło się trzech mężczyzn - mieszkańców województwa lubelskiego, którzy oświadczyli, że minionej nocy zostali okradzeni z 30 tys. złotych. Przebywali w barze (przy miejscowości Bucze), kiedy  jakiś mężczyzna ukradł im pieniądze, wybiegł z baru i odjechał. Ponadto policjanci ustalili, że w nocy 18 listopada łupem zatrzymanego złodzieja na terenie jednego z barów przy trasie A2 padło kolejne 500Euro.

Zebrane dowody pozwoliły na przedstawienie mężczyźnie trzech zarzutów kradzieży. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Świebodzinie zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony