Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

14-letni rozbójnik i włamywacz zatrzymany

Data publikacji 24.11.2008

Sąd zdecyduje o losie 14-letniego chłopca podejrzanego o siedem rozbojów i czternaście kradzieży z włamaniem na terenie Wrocławia. Nieletni dokonywał rozbojów na mężczyznach, kradnąc im pieniądze, z altanek działkowych zabierał zaś narzędzia i złom.

Funkcjonariusze sekcji kryminalnej komendy miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 14-letniego chłopca podejrzewanego o dokonanie rozboju. 14-latek został zatrzymany w jednym z centrów handlowych na wrocławskich Krzykach. Wtedy też okazało się, że jest na ucieczce z placówki wychowawczej.

Jak ustalili funkcjonariusze w okresie ostatnich czterech miesięcy 14-latek dopuścił się jeszcze kilku innych rozbojów oraz czternastu kradzieży z włamaniem na terenie miasta. Sprawca dokonywał rozbojów na mężczyznach, kradnąc im portfele. Po sprawdzeniu ich zawartości, zabierał znajdujące się w środku pieniądze, a pozostałe rzeczy wyrzucał. Ponadto chłopiec włamywał się do altanek działkowych kradnąc z nich znajdujące się w środku narzędzia oraz metale kolorowe. Zdobyte w ten sposób łupy sprzedawał w punkcie skupu złomu, a uzyskane pieniądze przeznaczał na własne potrzeby - jedzenie, słodycze i papierosy.

Zebrane w tej sprawie materiały zostaną przekazane do sądu rodzinnego i nieletnich, który podejmie dalsze decyzje w tej sprawie.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja