Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z 2 promilami przewoził roczne dziecko

Data publikacji 24.11.2008

Policjanci z komendy powiatowej Policji w Świdwinie zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Mężczyzna, który przewoził autem konkubinę wraz z rocznym dzieckiem, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Na szczęście nie doszło do tragedii. Kierujący, jak się ponadto okazało złamał zasądzony mu zakaz prowadzenia pojazdów. Pijana była również matka niemowlęcia. Niewykluczone, że oprócz zarzutów ze przestępstwa jakich dopuścił się mężczyzna, pociągnięta do odpowiedzialności karnej zostanie również matka dziecka.

O zdarzeniu, do którego doszło pomiędzy Świdwinem a Łobezem na drodze nr 162, policjanci zostali powiadomieni przez przejeżdżające tamtędy osoby. Świadkowie twierdzili, że kobieta z rocznym dzieckiem, z którymi podróżował kierowca renault, siedziała na przednim fotelu pasażera.

Jak ustalili policjanci, zarówno 44-letni kierowca - Marek M., bez stałego miejsca zamieszkania, jak i 43-letnia Danuta Z. znajdowali się pod wpływem alkoholu. Mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie, podobny wynik miała również kobieta. Jak się również okazało mężczyzna miał zasądzony przez Sąd Grodzki w Świdwinie zakaz prowadzenia pojazdów do 2011 r.

Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które po przebadaniu stwierdziło, że dziecku nie zagraża żadne niebezpieczeństwo, wobec czego przekazano je przybyłym na miejsce członkom rodziny.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności sprawy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz niestosowanie się do wyroku sądu grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że zarówno on jak i kobieta odpowiedzą również za narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja