Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kredyty na fałszywych papierach

Data publikacji 24.11.2008

W ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na Pradze Północ wpadł mężczyzna zamieszany w wyłudzenie kredytu bankowego. Przedstawiając sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu 51-letni Krzysztof P. próbował wyłudzić kredyt w wysokości 70 tys. złotych. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy zatrzymany mężczyzna ubiegał się w innych bankach o podobne kredyty.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zapobiegli wyłudzeniu kilkudziesięciu tysięcy złotych kredytu z jednej z placówek bankowych na Pradze Północ. W zorganizowaną przez operacyjnych zasadzkę wpadł nieuczciwy kredytobiorca, którym okazał się 51-letni Krzysztof P.

Jeszcze tego samego dnia północnoprascy mundurowi złożyli wizytę w siedzibie firmy, z której 51-letni Krzysztof P. otrzymał sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu. Tam wstępnie ustalili, że jej szef prawdopodobnie wystawił więcej takich "lewych" zaświadczeń, mając świadomość w jakim celu będą użyte.

51-letni Krzysztof P. usłyszał zarzut oszustwa kredytowego, za które grozi do pięciu lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze sprawdzają teraz, czy zatrzymany mężczyzna ubiegał się w innych bankach o podobne kredyty i jakiego ewentualnie przestępstwa dopuścił się szef firmy.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja