Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podwykonawca kradł materiały budowlane

Data publikacji 24.11.2008

Styropian, czarną folię, wełnę, deski i elementy ogrodzenia znaleźli bielańscy wywiadowcy w aucie należącym do jednego z podwykonawców robót budowlanych. Jak się okazało 29-letni Dominik Ż. ukradł te rzeczy z terenu budowy mieszczącej się przy ulicy Heroldów. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za kradzież mienia o wartości 1 500 złotych grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem, tuż po 18:00, do komendy przy ulicy Żeromskiego zgłosił się kierownik budowy przy ulicy Heroldów. Mężczyzna oświadczył, że podejrzewa jednego ze swoich podwykonawców o kradzież materiałów budowlanych. Taka informacja od razu trafiła do bielańskich wywiadowców. Policjanci nawiązali ścisłą współpracę z kierownikiem budowy. Jeszcze tego samego wieczoru pojechali na teren budowy, aby się rozejrzeć. Ich uwagę zwróciło zaparkowane na placu budowy iveco i podejrzanie kręcący się wokół niego ludzie. Na miejsce wezwano również inne załogi, aby obserwowały osoby przebywające na budowie. Około 21:00 z terenu przy ulicy Heroldów wyjechało iveco. Kierowcą był jeden z podwykonawców, 29-letni Dominik Ż.

Wywiadowcy zatrzymali pojazd do kontroli, przy ulicy Pułkowej. W samochodzie znaleźli materiały budowlane, w tym między innymi styropian, czarną folię budowlaną, wełnę, deski i elementy ogrodzenia. Na miejsce od razu przyjechał właściciel, który rozpoznał część rzeczy. Styropian i folia z powrotem trafiły na budowę. Policjanci ustalają czyją własność stanowią pozostałe rzeczy. Podwykonawca ocenił wartość skradzionego mienia na kwotę 1500 złotych.

Dominik Ż. został zatrzymany. Policjanci z sekcji dochodzeniowo-śledczej już przedstawili mu zarzut kradzieży mienia. Za czyn, którego dopuścił się 29-latek grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja