Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli przemycając kilogram marihuany

Data publikacji 24.11.2008

Policjanci z Poznania i Piły przechwycili kilogram marihuany przemycanej z Holandii. Szlak przemytu narkotyków kryminalni rozpracowywali już od dłuższego czasu. W zasadzkę, przygotowaną na trasie Wałcz - Piła, wpadli dwaj mężczyźni, którzy w mercedesie przewozili marihuanę. Mogą trafić do więzienia co najmniej na 3 lata.

Policjanci z komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu nad sprawą pracowali od kilku tygodni. Analizy kryminalne wskazywały, że jeden ze szlaków, którym przemycane są narkotyki z Holandii prowadzi przez powiat pilski. Przez kilka tygodni kryminalni próbowali sprecyzować kiedy i którędy odbywać się będzie transport narkotyków. Kiedy wytypowali już miejsce i czas, przygotowali zasadzkę.

Po kilkunastu godzinach oczekiwań na trasie Wałcz – Piła, policjanci zauważyli interesującego ich mercedesa. Kryminalni z Poznania wspomagani przez policjantów z Piły zatrzymali samochód. Dokładnie sprawdzili auto. Okazało się, że w bagażniku pod kołem zapasowym ukryte były narkotyki Funkcjonariusze znaleźli paczkę z kilogramem marihuany.

Zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 28 i 18 lat. Policjanci prowadzą dalsze ustalenia w tej sprawie. Zatrzymani mogą usłyszeć zarzuty rozpowszechniania środków odurzających, w tym osobom nieletnim, za co może grozić nie mniej niż 3 lata więzienia.

 

Powrót na górę strony
Polska Policja