Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uczestnikiem Światowego Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa

Data publikacji 24.11.2008

W ubiegłym tygodniu do Warszawy przybyła Międzynarodowa Sztafeta Policyjna niosąca Ogień Nadziei na Światowe Zimowe Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które w lutym 2009 roku odbędą się w stanie Idaho (USA). Jednym z jej uczestników był sierż. szt. Wojciech Noculak z Grudziądza.

Misją olimpiad specjalnych jest zapewnienie osobom niepełnosprawnym intelektualnie całorocznego cyklu treningów i udziału w zawodach sportowych. Uczestnikiem tego wydarzenia – Światowego Biegu z Pochodnią Strzegących Prawa na Rzecz Olimpiad Specjalnych był policjant komendy miejskiej Policji w Grudziądzu sierż. szt. Wojciech Noculak, który od 14 lat działa w tej organizacji.

Sztafeta licząca rekordową ilość uczestników – 200 osób składała się z przedstawicieli Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i olimpijczyków. Po raz pierwszy do Polski przyjechał, aby uczestniczyć w biegu, prezes Światowej Policyjnej Organizacji „Torch Run” („Bieg z Pochodnią”) Michael Teem z USA. Do sztafety dołączył również komendant główny Policji, a także wybitni polscy sportowcy. Trasa biegu obejmowała kolejno - Zamek Królewski, Pałac Namiestnikowski, Ambasadę USA, Sejm, Urząd Rady Ministrów, gdzie sztafeta witana była między innymi przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z małżonką.

Bieg zakończył się w hali stołecznego Torwaru uroczystym zapaleniem znicza przez zawodnika olimpiad specjalnych w asyście reprezentanta sztafety i mistrza olimpijskiego Leszka Blanika.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja