Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ochroniarze pobili klienta dyskoteki

Data publikacji 24.11.2008

Trzej ochroniarze pobili 19-letniego klienta dyskoteki w Ełku. Zbigniew P., Łukasz L. i Marcin K., odpowiedzą najprawdopodobniej za przekroczenie uprawnień na podstawie przepisów ustawy o ochronie osób i mienia. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w sobotnią noc. Policjanci w trakcie wykonywania czynności służbowych w okolicy lokalu nad jeziorem Ełckim, zauważyli trzech mężczyzn, którzy kopali leżącą osobę. Mężczyźni mieli na sobie kamizelki z napisem "Ochrona". Policjanci zatrzymali 38-letniego Zbigniewa P., 23-letniego Łukasza L. i 29-letniego Marcina K. – pracowników ochrony. Funkcjonariusze ustalili, że 19-letni klient dyskoteki wychodząc z lokalu poczuł uderzenie w plecy, po czym upadł. Był kopany, w pewnym momencie stracił przytomność. Policjanci w porę zjawili się na miejscu. Nieprzytomnego mężczyznę z ogólnymi potłuczeniami ciała zabrała karetka pogotowia.

Teraz wyjaśniane są wszystkie okoliczności zaistniałej sytuacji. Pracownicy ochrony, którzy przy wykonywaniu zadań przekroczyli uprawnienia, naruszając w ten sposób dobro osobiste człowieka zgodnie z ustawą o ochronie osób i mienia podlegają karze pozbawienia wolności do lat 5.
 

Powrót na górę strony
Polska Policja