Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Samochody i komputery w darze dla płockich policjantów

Data publikacji 24.11.2008

Dziś w Płocku odbyła się uroczystość przekazania samochodów i laptopów od Orlenu i Fundacji Orlen "Dar serca". Dzięki darowiźnie płocka policja wzbogaciła się o 8 aut i 15 zestawów komputerowych.

Podczas uroczystości przekazania darowizny od Orlenu i Fundacji Orlen "Dar serca", kluczyki do ośmiu aut na ręce komendantów Policji z Płocka i Radomia przekazał prezes Zarządu PKN Orlen Jacek Krawiec. Policja wzbogaciła się o osiem aut: audi A6, skodę octawię i 6 volkswagenów golfów. Do tego komenda otrzymała 15 zestawów komputerowych. - Realizujemy w ten sposób nasz program dobroczynności i wierzymy, że nasza darowizna przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa w Płocku i powiecie – mówili zgodnie prezes Krawiec i prezes Zarządu Fundacji „Dar serca” Eugeniusz Kowalczyk.

- To naprawdę duże wsparcie dla nas i rzeczywiście posłuży wzmocnieniu bezpieczeństwa, te samochody zastąpią nasze najbardziej wysłużone polonezy – odpowiadał komendant Parfieniuk.

Potem podinsp. Marek Baczkowski, naczelnik wydziału prezydialnego KWP z/s w Radomiu przeczytał podpisany przez wicepremiera ministra MSWiA Grzegorza Schetynę rozkaz o nadaniu brązowego medalu "Zasłużony dla Policji" prezesom Jackowi Krawcowi I Eugeniuszowi Kowalczykowi a także prezesowi Petro-Remontu Zygrfrydowi Płochockiemu.

Komendant miejski Policji w Płocku insp. Jarosław Brach również dziękował za samochody i komputery, a wyrazem wdzięczności jego i wszystkich policjantów z komendy były wielkie pluszowe miśki w policyjnych czapkach, które wręczył darczyńcom. M.in. dwa auta trafią do sekcji kryminalnej, dwa do dochodzeniówki, jedno do sekcji walki z przestępczością gospodarczą, a jedno otrzyma Samodzielny Pododdział Prewencji Policji w Płocku.

Otrzymane komputery trafią do policjantów z płockiej komendy razem z 14 podarowanymi przez marszałka Mazowsza.

Po oficjalnej uroczystości wszyscy przeszli do budynku, gdzie w jednej z sal trwała lekcja dla 50 przedszkolaków z placówek przy ul. Kazimierza Wielkiego w Płocku na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zajęcia, a właściwie naukę poprzez zabawę prowadził sierż. sztab Romuald Baranowski z sekcji prewencji KWP. Milusińscy zostali obdarowani cukierkami za co dzieci udzieliły dorosłym szybkiej lekcji zapinania pasów przez wyruszeniem w drogę, głośno recytując i pokazując kolejne czynności.

Powrót na górę strony
Polska Policja