Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Monitoring pomaga policjantom

Data publikacji 24.11.2008

W centrum Gorzowa policyjny monitoring zarejestrował bójkę trzech mężczyzn. Na miejsce wysłano patrol. Policjanci zatrzymali dwóch sprawców brutalnego pobicia. A policjanci w Żarach zatrzymali trzech sprawców pobicia, do którego doszło również w centrum miasta. Sprawców także zatrzymano dzięki monitoringowi. Zatrzymanym w zależności od zarzutów grozi do 3 lub do 5 lat więzienia.

Do zajścia w Gorzowie Wlkp. doszło w czasie ostatniego weekendu. W sobotnią noc operator policyjnego monitoringu śledził sytuację w centrum miasta. Niedaleko przystanku przy ul. Chrobrego zauważył sprzeczkę trzech mężczyzn. Dwóch z nich przewróciło trzeciego, poczym zaczęli go kopać.

Oficer dyżurny gorzowskiej komendy widząc sytuację podał komunikat do pracujących w centrum miasta patroli. Po chwili policjanci zatrzymali dwóch napastników. Obydwaj sprawcy trafili do gorzowskiej komendy. 19-letni Damian J. i rok młodszy Marcin E. są uczniami gorzowskich szkół średnich. W chwili zatrzymania obaj znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Napadnięty 30-letni mężczyzna na skutek zadawanych ciosów doznał stłuczenia głowy i klatki piersiowej.

Prowadzący sprawę policjanci przedstawili mężczyznom zarzuty udziału w pobiciu. Sprawcy przyznali się do winy. Ich wyjaśnienia potwierdziły, że sprzeczka rozpoczęła się praktycznie bez powodu. Młodzi ludzie najpierw kierowali wobec siebie wyzwiska, poczym zaczęli kopać swoją ofiarę. Damianowi J. i Marcinowi E. za udział w bójce grozi do 3 lat więzienia.

W Żarach późnym wieczorem w piątek oficer dyżurny komendy powiatowej obserwował monitoring, którym objęte jest centrum miasta. Ok. godz. 23:45 zauważył na jednej z kamer jak 3 młodych chłopaków bije mężczyznę. Na miejsce pobicia dyżurny skierował patrole policji oraz karetkę pogotowia.

Lekarz pogotowia na miejscu udzielił pomocy poszkodowanemu, ale sprawcy uciekli. Policjanci poinformowani przez dyżurnego o kierunku ich ucieczki, ich ubiorze oraz cechach charakterystycznych, niedługo po tym zatrzymali wszystkich sprawców.

Trzech 19-latków: Dariusz G., Rafał K. oraz Roland P. znalazło się w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyznom przedstawiono zarzuty pobicia 20-letniego Dariusza G. Za dokonanie tego przestępstwa mężczyznom grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 

Powrót na górę strony
Polska Policja