Niszczył samochody - Aktualności - Policja.pl

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niszczył samochody

Data publikacji 24.11.2008

Policjanci z I KP w Opolu zatrzymali 21 – latka, który uszkodził pięć pojazdów, z czego dwa próbował ukraść. Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Aleksander S. przyznał się do zarzucanych mu czynów, teraz grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Około 4:00 do dyżurnego opolskiej policji zadzwoniła kobieta informując, że na osiedlu „Koszyka” młody mężczyzna demoluje zaparkowane samochody. Dyżurny na miejsce zdarzenia natychmiast wysłał patrol Policji.

Funkcjonariusze z I KP w Opolu pod wskazanym adresem zatrzymali 21 – letniego Aleksandra S., który kręcił się w pobliżu porozbijanych aut. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu.

Jak ustalili policjanci Aleksander S. zniszczył pięć samochodów – dwa renault 19, forda focusa, peugeota 406 i audi 80, w których poobrywał lusterka, powybijał szyby, porysował i powgniatał karoserię. Ponadto obie „renówki” próbował odpalić, więc powyrywał kable chcąc uruchomić samochody. Aleksander S. cały dzień trzeźwiał w policyjnym areszcie.

21-letni opolanin został przesłuchany, przyznał się do zarzucanych mu czynów i został zwolniony do domu. Jak tłumaczył niewiele pamięta, a całe zajście spowodowane było nadmierną ilością alkoholu.

Aleksander S. nie był nigdy wcześniej notowany.

Teraz przed sądem będzie odpowiadał za włamanie i usiłowanie kradzieży dwóch samochodów renault 19, a także za uszkodzenie trzech pozostałych aut. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcia 24opole.pl

Powrót na górę strony
Polska Policja