Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nieletni włamywacze zatrzymani

Data publikacji 24.11.2008

Policjanci ze Stargardu Szczecińskiego zatrzymali sześć młodych osób, które na przełomie ostatnich dwóch miesięcy włamywali się do altanek ogrodowych i kradli z nich różne przedmioty. W jednej smażyli placki ziemniaczane i zapomnieli wyłączyć kuchenkę, w efekcie altanka spaliła się. Sprawcy mają od 12 do 16 lat. Sąd rodzinny zadecyduje o ich dalszym losie.

Policjanci ustalili, że przestępstw dokonywała sześcioosobowa grupa nieletnich, najmłodszy ma 12, natomiast najstarszy 16 lat, wszyscy są mieszkańcami Stargardu Szczecińskiego. Podczas przesłuchań chłopcy przyznali, że przestępstw dokonywali w rożnych konfiguracjach osobowych, dokonali ich na przełomie października i listopada br. roku.

Na koncie nieletnich są liczne włamania do altanek ogrodowych. Schemat włamań był zawsze taki sam. Po przejściu przez ogrodzenie wybranej działki, jeden z chłopców wybijał szybę w oknie a następnie otwierał okno, drzwi dla pozostałych kolegów. Z altanek nieletni sprawcy zabierali drobne ale przydatne im rzeczy, czasami w nich nocowali.

Efektem pobytu w jednej z nich, było spalenie się altanki. To właśnie w niej młodzi chłopcy smażyli placki ziemniaczane. Ziemniaki, tarka oraz patelnia znajdowały się w altance. Po wyjściu z altanki zapomnieli wyłączyć kuchenkę elektryczną. Po jakimś czasie dowiedzieli się, że altanka spłonęła.

W sumie na kącie nieletnich sprawców uzbierało się ponad 10 przestępstw. Wśród nich są jeszcze inne włamania oraz kradzieże, tak więc sprawa jest rozwojowa.

Postępowanie prowadzą policjanci zespołu ds. nieletnich komendy powiatowej Policji w Stargardzie Szczecińskim. Gdy się zakończy, postępowanie zostanie przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich w Stargardzie Szczecińskim, który zadecyduje o dalszych losach nieletnich.


 

Powrót na górę strony
Polska Policja