Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana domowa plantacja marihuany

Data publikacji 25.11.2008

Policjanci ze Szczecina zatrzymali 28-letnią kobietę, która w wynajmowanym mieszkaniu w centrum miasta w specjalistycznym namiocie uprawiała krzewy konopi indyjskich. Przed wejściem policjantów kobieta próbowała zniszczyć uprawę. Została aresztowana na 3 miesiące, a za uprawę i posiadanie znacznej ilości marihuany grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

Operator pogotowia policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań w centrum Szczecina znajduje się "dziwna" uprawa roślin. Najprawdopodobniej jest to specjalnie przygotowana plantacja konopi indyjskich. Natychmiast na miejsce skierowano policjantów w cywilu. Kiedy to funkcjonariusze ustalili dokładnie w którym to mieszkaniu znajduje się owa plantacja zapukali do drzwi. Zza drzwi odpowiedziała im kobieta, że niema kluczy i nie może otworzyć. Policjanci do pomocy wezwali inne służby ratownicze, z pomocą,których dostali się do środka mieszkania. W środku zatrzymali 28-letnią Agnieszkę R., która poszukiwana była w celu ustalenia miejsca pobytu.

Kiedy policjanci sprawdzili mieszkanie okazało się, że w jednym z pokoi znajduje się profesjonalnie przygotowana plantacja konopi indyjskich. W specjalnie przygotowanym namiocie, który był odpowiednio wentylowany i naświetlany znajdowało się 36 donic w których były śladowe ilości konopi indyjskich. W przedpokoju w kartonie leżały już ścięte i przygotowane do suszenia rośliny. Ponadto w łazience policjanci znaleźli kawałki roślin spuszczone w toalecie, które kobieta przed wejściem policjantów usiłowała zniszczyć.

W mieszkaniu policjanci znaleźli także woreczki z zawartością białego proszku, słoik z suszem roślinnym, młynek do mielenia narkotyków, elektroniczną wagę oraz specjalnie przygotowane "bongo" służące do palenia narkotyków.

Kobietę doprowadzono do komisariatu Policji Szczecin Śródmieście, gdzie usłyszała zarzuty uprawiania oraz posiadania znacznej ilości narkotyków. Policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niej tymczasowego aresztowania. Sąd do wniosku się przychyli i kobieta najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Zatrzymanej za uprawę znacznej ilości narkotyków grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


 

Powrót na górę strony
Polska Policja