Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani pseudokibice Lecha Poznań

Data publikacji 25.11.2008

13 pseudokibiców Lecha Poznań zatrzymali wielkopolscy policjanci. Zatrzymani mężczyźni są podejrzewani o napad na dwa autokary przewożące kibiców piłkarskich z Gorzowa Wlkp. Do zdarzenia doszło pod koniec sierpnia br na autostradzie A2 pod Koninem. Pseudokibice usłyszeli zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz udziału w nielegalnym zbiegowisku. Wszyscy podejrzani podpisywać będą listę osób dozorowanych.

Grupa pseudokibiców Lecha Poznań wjechała na autostradę kilkunastoma samochodami. Wyposażeni w bejsbole, kastety i ochraniacze dogonili dwa autokary z kibicami z Gorzowa Wlkp. Poznaniacy zajechali drogę i zmusili kierowców autobusów do zatrzymania. Autostrada została przez nich całkowicie zablokowana. Pseudokibice prowokowali pasażerów autokarów do bójki. Krzyczeli i kopali w karosierie autobusów. Na szczęście gorzowscy kibice pozostali w pojazdach i nie dali się wciągnąć w bijatykę.

Te wydarzenia obserwowali kierowcy innych samochodów zmuszonych do zatrzymania. Po kilkunastu minutach demolowania autobusów i nawoływania do bójki, stadionowi bandyci na chwilę zeszli z jezdni. Ten moment wykorzystali kierowcy autobusów, staranowali blokujące ich pojazdy i ruszyli w kierunku Łodzi.

Wyjaśnieniem sprawy i zidentyfikowaniem napastników zajęli się policjanci kryminalni oraz śledczy z komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Po kilkutygodniowych przygotowaniach wytypowano grupę osób biorących udział w próbie napadu na autokary i przystąpiono do realizacji. W policyjnej akcji wzięło udział ponad stu policjantów. Wczoraj wczesnym rankiem funkcjonariusze wkroczyli równocześnie do mieszkań w Poznaniu i w kilku innych wielkopolskich miastach. Podczas przeszukania policjanci znaleźli oprócz kastetów, pałek, rękawic i ochraniaczy, narkotyki oraz pistolet z ostrą amunicją.

Policyjni śledczy wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Koninie przygotowali dowody przeciwko zatrzymanym pseudokibicom Lecha Poznań. Przedstawiono im zarzuty sprowadzenia niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym oraz udziału w nielegalnym zbiegowisku. Wszyscy podejrzani podpisywać będą listę osób dozorowanych. Ponadto zastosowano wobec nich poręczenia majątkowe, odebrano paszporty oraz zakazano wyjazdów za granicę.

Za popełnione przestępstwa zatrzymanym grozi kara do 8 lat więzienia.
 

Film Zatrzymani pseudokibice Lecha Poznań


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani pseudokibice Lecha Poznań (format flv - rozmiar 3.03 MB)

Powrót na górę strony