Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

400 paczek papierosów bez akcyzy w autokarze

Data publikacji 25.11.2008

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Mińska Mazowieckiego podczas kontroli jednego z zagranicznych autokarów w Choszczówce, znaleźli ukryte między siedzeniami 400 paczek papierosów bez wymaganych znaków skarbowych. Papierosy trafiły do depozytu, a właścicielowi "kontrabandy", 50-letniemu obywatelowi Ukrainy przedstawiono zarzut nielegalnego posiadania towarów bez wymaganych znaków akcyzy.

Policjanci zwalczający przestępczość akcyzową z Mińska Mazowieckiego pracowali nad sprawą już od jakiegoś czasu. Działania zaplanowano na wczorajsze przedpołudnie. Mundurowi ruszyli do akcji, kiedy podejrzany autobus pojawił się nagle na jednej z dróg w mińskiej gminie. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili cały autokar.

Jeden z policjantów odkrył dziwne pakunki, wciśnięte pomiędzy siedzenia. Były to foliowe worki, które jak się okazało kryły w sobie przeszło 400 paczek papierosów. Wszystkie były pozbawione wymaganych na terenie Polski znaków skarbowych. Właścicielem towaru okazał się kierowca autobusu, 50-letni Bogdan S. z Ukrainy.

Papierosy zabrano do komendy, trafiły do policyjnego depozytu. Bogdanowi S. przedstawiono zarzut nielegalnego przechowywania towarów objętych podatkiem akcyzowym. Kierowca autokaru poddał się dobrowolnie karze grzywny. Stracił też swój trefny towar.
 

Powrót na górę strony