Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł oszust kolejowy

Data publikacji 25.11.2008

Policjanci z komisariatu kolejowego zatrzymali na dworcu w Poznaniu 32-letniego oszusta, który wyłudzał pieniądze. Mężczyzna zbierał od przygodnych pasażerów wykorzystane bilety kolejowe i fałszywą pieczątką potwierdzał na nich fakt, że nie korzystał z podróży. Z tak spreparowanym biletem szedł do kasy dworcowej i pobierał pieniądze za niewykorzystany bilet. 32-latek wcześniej był już karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Do komisariatu kolejowego zaczęli zgłaszać się pasażerowie podróżujący pociągami dalekobieżnymi Intercity informując, że jakiś młody mężczyzna zaczepia ich i prosi o zwrot wykorzystanych biletów. Wydawało się im to dziwne i podejrzane. Po przyjęciu tych zgłoszeń policjanci zaczęli bacznie przyglądać się zachowaniu osób na dworcu. Najbardziej pomocnym okazało się nagranie z monitoringu. Oko kamery wychwyciło obraz mężczyzny i tym samym jego rysopis znany był już funkcjonariuszom. Oszustem okazał się 32-letni Adam H., mieszkaniec Stargardu Szczecińskiego, który w styczniu tego roku opuścił zakład karny po odbyciu 7 lat kary. Wówczas skazano go za fałszerstwa i oszustwa. Mężczyzna został zatrzymany na dworcu PKP Poznań Główny.

Policjanci ustalili, że 32-latek zbierał od pasażerów pociągów bilety i przystawiał na nich fałszywą pieczątkę kierownika pociągu, potwierdzając tym samym nie wykorzystanie go w podróży. Następnie z tak spreparowanym biletem zgłaszał się do kasy po zwrot gotówki.

Śledczy ustalili, że w ten sam sposób Adam H. zdobywał pieniądze w Katowicach, Szczecinie, Lęborku i we Wrocławiu.

Decyzją sądu mężczyzna zastał aresztowany na trzy miesiące. Za oszustwa grozi mu kara do 8 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony