Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 11-letniego kierowcę

Data publikacji 25.11.2008

Kędzierzyńscy policjanci zatrzymali dwóch chłopców w wieku 11 i 12 lat, którzy jeździli samochodem po jednym z osiedli. Był to kolejny dzień "nauki jazdy" dla tych nastolatków. Dzień wcześniej chłopcy również zostali zatrzymani w trakcie jazdy samochodem. Auto "pożyczali" bez wiedzy właściciela z jednej z kędzierzyńskich posesji.

Około godziny 18:00 dyżurny komendy powiatowej Policji w Kędzierzynie – Koźlu został telefonicznie powiadomiony, że po osiedlu Sławięcice samochodem jeżdżą małe dzieci. Pod wskazany adres dyżurny natychmiast wysłał patrol Policji. Funkcjonariusze zatrzymali wskazany samochód, a w nim 11-letniego kierowcę i 12-letniego pasażera.

Chłopcy jeździli po osiedlu białym Cinquecento. Jak wynika z ustaleń Policji chłopcy tego samego popołudnia włamali się do pomieszczeń z których ukradli kluczyki do auta. Następnie samochodem wybrali się na "przejażdżkę". Zatrzymanych amatorów jazdy samochodem policjanci przekazali opiekunom. To nie był pierwszy tego typu "wyskok" chłopców.

Dzień wcześniej także zostali zatrzymani w tym samym aucie. Wtedy kluczyki do pojazdu znaleźli w schowku. Na jednej z ulic Kędzierzyna – Koźla, zostali zatrzymani przez patrol Policji.

Na szczęście w obu przypadkach nieletni nie wyrządzili żadnej krzywdy innym uczestnikom ruchu drogowego i nie zniszczyli auta. Obaj są dobrze znani policjantom. W przeszłości byli zatrzymywani za drobne kradzieże. Ich sprawa trafi do sądu rodzinnego.
 

Powrót na górę strony