Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór dla nożownika

Data publikacji 25.11.2008

Prokurator zastosował policyjny dozór wobec Jakuba S. 23- letni mieszkaniec Pisza w ubiegłą sobotę zaatakował nożem swojego kolegę, raniąc go w brzuch. Kodeks Karny za przestępstwo uszkodzenia ciała przywiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj popołudniu prokurator rejonowy w Piszu zastosował wobec Jakuba S. policyjny dozór. Mężczyzna dźgnął nożem swojego kolegę podczas spotkania towarzyskiego w jednym z piskich barów. Do zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 13.00. W trakcie spotkania przy alkoholu doszło do sprzeczki między kolegami. Jakub S. wyszedł z baru i poszedł do domu. Do baru wrócił trzymając w ręku nóż kuchenny. Skierował się bezpośrednio w stronę swojego kolegi i wbił mu nóż w brzuch. Po kilkunastu minutach sprawcę zatrzymali policjanci. Jak się okazało, miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Poszkodowany trafił do szpitala. Jakub S. najpierw trzeźwiał w policyjnym areszcie, a potem usłyszał zarzut spowodowania uszkodzenia ciała. Nie potrafił wytłumaczyć powodów swojego zachowania.

Teraz 23 – latek będzie musiał stawiać się w komendzie powiatowej Policji w Piszu trzy razy w tygodniu. Ponadto w ramach poręczenia majątkowego Jakub S. zapłacił 1000 złotych na poczet przyszłej kary.

Powrót na górę strony