Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamywał się do altan i samochodów

Data publikacji 25.11.2008

Policjanci z Nowej Soli zatrzymali 25-latka, który włamywał się do altan ogrodowych i samochodów. Zarzucono mu 25 włamań. Za kradzieże z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W komendzie powiatowej Policji w Nowej Soli od października br. mieszkańcy zgłaszali włamania do samochodów i altan ogrodowych. Policjanci rozpoczęli poszukiwania włamywacza, który pojawiał się w różnych częściach Nowej Soli. W sumie, jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna włamał się 25 razy, w tym 5 razy do samochodów – każdorazowo wybijał szyby, a gdy nie znajdował niczego interesującego szukał innego auta. 25-latek zadowalał się na przykład dwoma słoikami pulpetów wartości ok.4 zł albo trzema tabliczkami czekolady. Straty jakie powodował, wybijając szyby, pokrzywdzeni szacują nawet na kilkaset złotych.


Z kolei z altanek, w których nocował, mężczyzna kradł różne przedmioty, które potem sprzedawał na targowisku. Były to m.in. elektronarzędzia, klucze i inne drobne rzeczy. Nie gardził też metalowymi przedmiotami, które skupowano jako złom. Zatrzymany jest mieszkańcem powiatu zielonogórskiego.

25-letni mieszkaniec powiatu zielonogórskiego odpowie teraz za kradzieże z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony