Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Auta skradzione w Danii i Niemczech odzyskane

Data publikacji 25.11.2008

Policjanci ze Szczecina i strażnicy graniczni z Lubieszyna odzyskali dwa skradzione poza granicami kraju samochody. Pojazdy te odnaleziono dzięki sprawdzeniu ich w Systemie Informacji Schengen.Od momentu wejścia Polski do strefy Schengen policjanci mają dostęp do Systemu Informacji Schengen, w który m.in., znajdują się informacje o skradzionych pojazdach na terenach krajów należących do strefy.

Pierwszy z samochodów odnaleźli mundurowi z komendy miejskiej Policji w Szczecinie. Auto stało zaparkowane na jednej z ulic w dzielnicy Pomorzany. Kiedy funkcjonariusze sprawdzili je w Systemie Informacji Schengen okazało się, że figuruje w bazie jako pojazd skradziony na terenie Dani. Odnalezione mitsubishi pajero zostało odholowane na policyjny parking.

Podobna sytuacja miała miejsce na terenie działania komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą. Tym razem funkcjonariusze Straży Granicznej z Lubieszyna sprawdzając zaparkowany pojazd marki Renualt Kango w systemie, stwierdzili, że pochodzi on z kradzieży, która miała miejsce na terenie Niemiec. Ten pojazd również trafił na policyjny parking.

Od momentu wejścia Polski do strefy Schengen policjanci mają dostęp do Systemu Informacji Schengen, w który m.in., znajdują się informacje o skradzionych pojazdach na terenach krajów należących do strefy.

 

Powrót na górę strony