Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiony towar nie trafi na rynek

Data publikacji 25.11.2008

Zamojscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na jednym z internetowych portali aukcyjnych natrafili na osobę, która oferowała do sprzedaży towar z podrobionymi znakami firmowymi znanych zachodnich firm. Jak się okazało internetowym oferentem był mieszkaniec Zamościa.

Dziś rano policjanci weszli do jego mieszkania. 33-letni mężczyzna nie krył zaskoczenia. W jego mieszkaniu policjanci odnaleźli ponad dwa tysiące skarpet i 70 sztuk bielizny damskiej z logo znanych zachodnich firm. W mieszkaniu ujawniono również ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 33-latek przyznał, że to on jest właścicielem zabezpieczonego towaru. Jak twierdził bieliznę w cenie po 4 - 5 złotych za sztukę sprzedawał między innymi na aukcjach internetowych.

Zabezpieczony asortyment trafił do policyjnego depozytu.

Mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem. Zgodnie z artykułem 305 Ustawy Prawo Własności Przemysłowej, kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Powrót na górę strony