Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł narkotykowy diler i jego klienci

Data publikacji 26.11.2008

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 20-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o wprowadzanie do obrotu narkotyków. Trzy lata za kratkami mogą spędzić dwie kolejne osoby. Kobieta i mężczyzna odpowiadać będą za posiadanie narkotyków.

Kryminalni z Jeleniej Górze zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali trzy osoby: dwóch mężczyzn w wieku 20 i 23-lata oraz 22-letnią kobietę.

Policjanci uzyskali informację, że na jednej z ulic w Jeleniej Górze może dojść do transakcji kupna-sprzedaży narkotyków. W trakcie obserwacji miejsca zauważyli mężczyznę, który dziwnie się zachowywał. Po wylegitymowaniu okazało się, że 23-letni jeleniogórzanin ma przy sobie narkotyki. Podczas przeszukania policjanci znaleźli przy nim kilkanaście porcji marihuany. Policjanci przeszukali również mieszkanie 23-latka. Tam znaleźli kolejne kilkadziesiąt porcji tego narkotyku. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 80 porcji marihuany i około 50 porcji amfetaminy.
Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 22-letnia jeleniogórzankę. Funkcjonariusze ustalili, że kobieta przechowywała u siebie w mieszkaniu narkotyki dla dilera i czerpała z tego korzyści.

Jak po nitce do kłębka policjanci najpierw ustalili, a następnie zatrzymali 20-letniego jeleniogórzanina - kolejną osobę w tej sprawie. Okazało, się że zatrzymane osoby u 20-latka zaopatrywały się w narkotyki. Mężczyzna ze sprzedaży narkotyków uczynił sobie stałe źródło dochodu. Obecnie policjanci ustalają wszystkie okoliczności w tej sprawie, również te kto był odbiorcą środków odurzających od 20-latka. Cała trójka została trafiła do policyjnego aresztu.

Kobieta i 23-letni mężczyzna odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności, natomiast 20-letni jeleniogórzanin podejrzany jest o udzielanie środków odurzających w celu uzyskania korzyści majątkowej za co grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.
Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.
 

Powrót na górę strony