Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli na samotnie mieszkającego 70-latka

Data publikacji 26.11.2008

Policjanci z Ropczyc, przy pomocy mieszkańców wsi Blizna, zatrzymali trzech młodych mężczyzn. Wczoraj wieczorem, napadli na samotnie mieszkającego 7-latka. Pobili go, domagając się pieniędzy, a potem okradli. Wychodząc, podpalili tapczan. Za rozbój, grozi im kara do 12 lat więzienia.

W nocy, około godz. 23., dyżurny ropczyckiej komendy Policji został powiadomiony, o napadzie na samotnie mieszkającego starszego mężczyznę. Jak ustalono, około godz. 20 młodzi ludzie przyszli do domu 70-letniegomieszkańca Blizny (pow. ropczycko-sędziszowski). Żądali od niego pieniędzy. Gdy odmówił, pobili go i skradli mu portfel. Wychodząc, podpalili tapczan.

Gdy policjanci przyjechali na miejsce, okazało się, że sąsiedzi ujęli jednego ze sprawców. Poszukiwania pozostałych szybko przyniosły efekt. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch napastników. Zatrzymani to mieszkańcy sąsiedniego powiatu, w wieku od 16 do 26 lat. Wszyscy byli pijani. Przy jednym z nich odnaleziono skradziony portfel z pieniędzmi.

Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Jeszcze dziś usłyszą zarzut rozboju. Grozi im za to kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Policja będzie wnioskować o tymczasowe aresztowanie.

Powrót na górę strony