Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania w Ciechanowie

Data publikacji 26.11.2008

W ramach programu "Bezpieczne miasta" policjanci z Ciechanowa we współpracy z prokuraturą zatrzymali 9 mężczyzn, których podejrzewa się o wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków.

Wczorajsze zatrzymania policji to kontynuacja działań z początku listopada, prowadzących do ostatecznego rozbicia grupy przestępczej, której zarzuca się wprowadzanie do obrotu dużej ilości narkotyków. Tym razem policjanci zatrzymali 9 młody mężczyzn, mieszkańców Ciechanowa w wieku od 19 do 25 lat.

Początkiem działań było zatrzymanie w październiku 6 mężczyzn, którzy wracając z Holandii w samochodach przewozili susz konopi indyjskich. To oni byli głównymi dostawcami środków odurzających dla zatrzymanych dilerów. Wśród nich był główny organizator całego procederu, 33 letni mężczyzna, który został tymczasowo aresztowany.

Jak wynika z ustaleń policjantów, członkowie rozbitej grupy środki odurzające dostarczali do dyskotek, pubów i klubów oraz lokalnym dilerom w okolicach Ciechanowa.

Działania Policji i prokuratury wpisują się w ramy programu "Bezpieczne miasta", którego celem jest ograniczanie w małych miastach najbardziej dotkliwej dla społeczeństwa przestępczości.

Mężczyznom grożą kary pozbawienia wolności do 8 lat.

Powrót na górę strony