Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli sprawcy napadu n a stację paliw

Data publikacji 26.11.2008

Przy ul. Zagonowej w Elblągu doszło do napadu na pracownika stacji paliw. Sprawcy przewrócili na ziemię 43-letniego mężczyznę i grożąc mu nożem zażądali pieniędzy. Ukradli saszetkę z gotówką i uciekli. Kryminalni potrzebowali niespełna 24 godzin, aby wytypować i zatrzymać jednego z podejrzanych.

Zdarzenie rozegrało się w miniony poniedziałek. Około godziny 19.50 do 43-letniego pracownika stacji paliw na ulicy Zagonowej w Elblągu podeszło dwóch mężczyzn, którzy przewrócili pracownika stacji i grożąc nożem zażądali pieniędzy. Jeden ze sprawców przeciął nożem pasek i ukradł mężczyźnie saszetkę, w której było 250 zł. Chwilę po tym napastnicy uciekli.

Praca operacyjna kryminalnych przyniosła efekt. Już wczoraj w rękach policjantów był 16-letni Konrad. Wstępne ustalenia wskazują, że to właśnie on wspólnie ze starszym kolegą napadli na pracownika stacji. Policjanci wytypowali również drugiego sprawcę. Jego zatrzymanie jest wyłącznie kwestią czasu.

Jeżeli zarzuty się potwierdzą to nieletni odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich. 16-letni chłopak jest znany policjantom. Ma swoim koncie ponad 40 spraw dotyczących kradzieży.Policjanci zabezpieczyli nóż, którym posługiwali się przestępcy oraz odzyskali saszetkę, niestety już pustą. Pieniądze prawdopodobnie zostały wydane na alkohol.

Czynności w tej sprawie trwają. Policjanci przesłuchują świadków i pokrzywdzonego. Kodeks Karny za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia przewiduje karę nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony