Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy z Jawora piątym kulturystą świata!

Data publikacji 26.11.2008

Aspirant Jerzy Pisulski - dzielnicowy z komendy powiatowej Policji w Jaworze, odniósł kolejny sukces w rozgrywanych w Mistrzostwach Świata w kulturystyce klasycznej w Kaliningradzie, zajmując piąte miejsce. Lepsi od naszego reprezentanta okazali się jedynie gospodarze, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca oraz reprezentant Słowacji.

37 - letni dzielnicowy gminy Mściwojów, zdobył w kategorii open, tytuł Mistrza Polski w kulturystyce klasycznej w zawodach, które odbyły się w Zabrzu. Ten sukces pozwolił policjantowi na zakwalifikowanie się do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata, które odbyły się w dniach 22-23.11.2008 r. w Kaliningradzie. W klasyfikacji Mistrzostw Świata asp. Jerzy Pisulski sklasyfikowany został na wysokim piątym miejscu z grupy 14 reprezentantów innych krajów. Lepsi okazali się tylko Rosjanie i reprezentant Słowacji. Przypomnijmy, że na przestrzeni ostatnich lat policjant ten zajmował czołowe miejsca w zawodach kulturystycznych.

Aspirant Jerzy Pisulski swoją karierę sportową rozpoczął w 1991 roku, od zdobycia I miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów w kulturystyce, w wadze do 80 kg. Do jego sukcesów z ostatnich lat zaliczyć należy m.in. zdobycie w 2003 roku w Mistrzostwach Polski MSWiA w kategorii wagowej do 125 kg w wyciskaniu sztangi leżąc, zajęcie III miejsca w Pucharze Polski w kulturystyce w 2006 roku, zajęcie w tym samym roku VI miejsca na Mistrzostwach Świata, zajęcie I miejsca w Pucharze Polski i IV miejsca w Pucharze Austrii w 2007 roku.

Aktualnie jest on Mistrzem Europy oraz Mistrzem Polski. Tytuł Mistrza Europy zdobył w miejscowości Plajta` Aro w Hiszpanii.

Powrót na górę strony