Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalny alkohol w bytomskiej firmie

Data publikacji 26.11.2008

22 tys. nielegalnego alkoholu zabezpieczono zabezpieczono w jednej z bytomskich firm. Do kontroli doszło po tym, jak policjanci ze świętochłowickiej drogówki, zatrzymali busa. W aucie funkcjonariusze znaleźli 3 tys. litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Kierujący został zatrzymany i w najbliższym czasie odpowie za przewożenie wyrobów akcyzowych bez opłaty akcyzy.

Wczoraj rano patrol świętochłowickiej drogówki zatrzymał do kontroli samochód dostawczy marki Opel. Policjanci w czasie sprawdzania dokumentów kierowcy i pojazdu wyczuli w samochodzie specyficzną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że jest on trzeźwy. Okazało się, że charakterystyczny zapach pochodził z ładunku auta, który stanowiły trzy plastikowe pojemniki o pojemności 1000 litrów każdy. Kierujący tłumaczył stróżom prawa, że przewozi rozcieńczalnik, który zakupił od jednej z firm. Nie okazał jendak żadnego dokumentu potwierdzającego pochodzenie cieczy.

Policjanci powiadomili pracowników katowickiego Urzędu Celnego, którzy skontrolowali bytomską siedzibę firmy kierowcy. Zabezpieczono w niej kolejne 22. tys. litrów alkoholu. 39-letni mężczyzna został zatrzymany jako osoba podejrzewana o przewożenie wyrobów akcyzowych bez dokonania opłat akcyzy skarbowej. Może mu grozić grzywna bądź kara pozbawienia wolności. Niezależnie od tego został ukarany mandatem karnym za przekroczenie dopuszczalnej ładowności pojazdu, którym kierował. Czynności trwają...

Powrót na górę strony