Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadli kilkadziesiąt minut po kradzieży

Data publikacji 26.11.2008

Zaledwie kilkadziesiąt minut po kradzieży akcesoriów samochodowych, do jakiej doszło na stacji benzynowej, w ręce policjantów ze Złotowa wpadli dwaj młodzi złodzieje. Za kradzież grozi im nawet 5 lat więzienia.

Dzisiaj w nocy policjanci ze Złotowa patrolując ulice miasta zwrócili uwagę na dwóch młodych mężczyzn, którzy nieśli dużą, wypchaną torbę. Funkcjonariuszom wydało się to podejrzane, dlatego postanowili sprawdzić zawartość bagażu młodych ludzi. Okazało się, że w torbie są nowe pojemniki z płynami do chłodnic oraz do spryskiwaczy samochodowych. W bardzo krótkim czasie policjanci ustalili, że mężczyźni ci godzinę wcześniej „odwiedzili” jedną ze stacji paliw i ze stojących przed budynkiem półek ukradli akcesoria do samochodów. Pracownicy placówki straty wycenili na około 1300 złotych.

Obaj sprawcy w wieku 18 i 19 lat, zostali zatrzymani. Ilość znalezionego przy nich towaru wydawała się funkcjonariuszom nie adekwatna do podanych strat wobec czego stróże prawa ponownie pojechali na miejsce kradzieży aby sprawdzić, czy mężczyźni w okolicy nie ukryli pozostałej części łupów. Dociekliwość funkcjonariuszy opłaciła się. Otóż przy wejściu do pobliskiego kościoła znaleźli sprytnie ukryte pozostałe pojemniki z płynami. Cały odzyskany towar w najbliższym czasie zostanie zwrócony właścicielowi.
Zatrzymanym grozi kara do 5 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony