Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant uratował życie mężczyźnie

Data publikacji 26.11.2008

Zastępca komendanta wojewódzkiego insp. Zbigniew Macczak, w imieniu komendanta wojewódzkiego Policji w Gdańsku, wręczył nagrodę sierż. Pawłowi Kubiakowi. Dzielnicowy z Kępic uratował 42-letniego mężczyznę, który chciał targnąć się na własne życie. Wiszącego odciął od kabla i dzięki reanimacji przywrócił funkcje życiowe.

Sierż. Paweł Kubiak pełnił służbę obchodową. W południe otrzymał informację od dyżurnego, że mieszkanka jednej ze wsi koło Kępic zaalarmowała policjantów o tym, że jej syn zamierza popełnić samobójstwo.
Policjant natychmiast pojechał pod wskazany adres. Na terenie posesji zastał zgłaszającą, która poinformowała go, że jej syn jest w mieszkaniu i szuka sznura. Chce targnąć się na własne życie. Sierż. Kubiak niezwłocznie przystąpił do działania. Wszedł do mieszkania. Zauważył, że drzwi prowadzące do pokoju są lekko uchylone. Były zastawione od wewnątrz. Przez szparę w drzwiach widział mężczyznę. Ten jednak nie reagował na wezwanie policjanta. W pewnym momencie dzielnicowy spostrzegł, że ciało mężczyzny wisi na kablu elektrycznym przywiązanym do klamki drzwi. Natychmiast poprzez szczelinę przy użyciu noża kuchennego przeciął kabel i wywarzył drzwi. Mężczyzna leżał na podłodze z zaciśniętą na szyi pętlą. Miał już siną twarz, nie oddychał. Policjant oswobodził go z pętli i udzielił pierwszej pomocy.
Reanimacja odniosła skutek i mężczyzna zaczął oddychać. Funkcjonariusz wezwał pogotowie, które przewiozło 42-latka do szpitala.

Za swój bohaterski czyn sierż. Paweł Kubiak został wyróżniony przez komendanta wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Wczoraj nagrodę wręczył mu insp. Zbigniew Macczak zastępca komendanta wojewódzkiego.

 

Powrót na górę strony