Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukujemy poszkodowanych przez spółkę "Pier & Gio"

Data publikacji 26.11.2008

Policjanci z Gdańska pracują nad sprawą oszustw dokonanych przez firmę "Pier & Gio", która działała na terenie województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, zachodnio-pomorskiego. Spółka ta wyłudzała kaucje od osób, które na swoich prywatnych autach zamieszały reklamę oraz zaliczki od osób zainteresowanych kupnem samochodów osobowych. Policja prosi o kontakt wszystkich poszkodowanych przez firmę "Pier & Gio".

Policjanci z wydziału dochodzeniowo-śledczego komendy wojewódzkiej w Gdańsku prowadzą śledztwo w sprawie oszustwa dokonanego przez spółkę z o.o. "Pier & Gio". Firma prowadziła działalność od sierpnia ubiegłego roku na terenie województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego, łódzkiego, zachodnio-pomorskiego.

Spółka zajmowała się m.in. wynajmem powierzchni reklamowej na samochodach osób prywatnych. Właściciel auta, za umieszczenie reklamy, otrzymywał co miesiąc 688 zł. Jednak warunkiem podpisania umowy było wpłacenie kaucji w wysokości 2666 zł i konieczność przejechania autem tysiąca kilometrów w ciągu miesiąca.

W ofercie firmy znajdowała się również sprzedaż samochodów osobowych. Zainteresowani wybierali markę i model auta, po czym wpłacali na konto firmy 10% wartości samochodu. Żadna z osób, które zadeklarowały chęć kupna nowego samochodu, nie otrzymała go.

W połowie czerwca br. właściciel firmy wyjechał, a wraz z nim zniknęły pieniądze wpłacone na zaliczki i kaucje..

Policja zwraca się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które zostały poszkodowane przez Spółkę „Pier & Gio”. Osoby, które do chwili obecnej nie zostały przesłuchane, proszone są o zgłoszenie się do najbliższej jednostki Policji w celu złożenia zeznań.
 

Powrót na górę strony