Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15 i 16-latek napadali na uczniów

Data publikacji 27.11.2008

Policjanci ze Szczecina zatrzymali dwóch chłopców (15 i 16 lat), którzy w ostatnich dwóch tygodniach napadali na uczniów pod szkołami w dzielnicy Pomorzany. Młodzi bandyci bili i okradali swoje ofiary z wartościowych przedmiotów. Policjanci odzyskali część kradzionych rzeczy. Teraz nastolatki odpowiedzą za swoje czyny przed sądem dla nieletnich.

Dwa tygodnie temu do komisariatu Policji wpłynęło zawiadomienie o napadzie na młodego chłopca w dzielnicy Pomorzany. Po kilkunastu dniach pojawiły się kolejne zawiadomienia. Sposób działania sprawców był bardzo podobny. Wszystkie napady miały miejsce w okolicach szkół. Tam na powracających uczniów napadali ich rówieśnicy. Grożąc pobiciem żądali od swoich ofiar cennych przedmiotów, pieniędzy, telefonów komórkowych, a nawet odzieży. W niektórych przypadkach dochodziło nawet do pobić.

Mundurowi ze śródmieścia od pierwszego zawiadomienia rozpoczęli działania zmierzające zatrzymania sprawców napadów. Wnikliwie analizowali zeznania świadków i pokrzywdzonych. Zbierali informacje mogące mieć związek ze zdarzeniami. Obserwowali szkołę nawiązując współpracę z dyrekcją. Wszystkie zebrane dane doprowadziły ich do dwóch nastolatków ze Szczecina, których zatrzymano.

Chłopcy w wieku 15 i 16 lat, już wcześniej popadali w konflikt z prawem. Są dobrze znani szczecińskim policjantom. W trakcie przeszukań policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy: telefony komórkowe, laptop i bluza z kapturem.

Policjanci sprawdzają, czy młodzi przestępcy działali tylko w dzielnicy Pomorzany. Sprawa ma charakter rozwojowy, a swój finał znajdzie w sądzie dla nieletnich.

Film 15 i 16 –latek napadali na uczniów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik 15 i 16 –latek napadali na uczniów (format flv - rozmiar 4.58 MB)

Powrót na górę strony