Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zapomniał o broni, którą woził w aucie

Data publikacji 27.11.2008

Za niewłaściwe zabezpieczenie broni i pozostawienie jej bez nadzoru odpowie 37-letni mieszkaniec Zamościa, który w samochodzie zaparkowanym pod jednym z hipermarketów pozostawił w nim swój pistolet gazowy. Leżącą na dywaniku przed fotelem kierowcy broń ujawnili przed północą policjanci.

Wczoraj przed północą policjanci z Lublina podczas patrolu ul. Zana zauważyli zaparkowane przy jednym z centrów handlowych audi. Jak się okazało samochód stał tam już od kilku dni. Kiedy funkcjonariusze podeszli do pojazdu i zajrzeli przez szybę do środka, ich oczom ukazała się broń leżąca na dywaniku przed fotelem kierowcy. W aucie znajdowały się także pozostawione różne dokumenty i czarna torba.

Policjanci dzięki pracownikom ochrony hipermarketu ustalili właściciela pojazdu. Okazał się nim 37-letni Tomasz Z. - mieszkaniec Zamościa. Godzinę później powiadomiony o zdarzeniu właściciel audi był już na miejscu.

W rozmowie z 37-latkiem funkcjonariusze ustalili, że pozostawiona na widoku w pojeździe i bez jakiegokolwiek nadzoru broń to pistolet gazowy, który jest jego własnością. Tomasz Z. przyznał, że ma na nią pozwolenie, mimo to po raz ostatni używał jej kilka lat temu. Pozostawienie broni w samochodzie mężczyzna tłumaczył roztargnieniem .

Policjanci zabezpieczyli pistolet gazowy, który dodatkowo był mocno skorodowany.

Jego nieroztropny właściciel odpowie wkrótce za niewłaściwe zabezpieczenie broni i pozostawienie jej bez nadzoru. Wydziału Postępowań Administracyjnych KWP w Lublinie będzie prowadzić postępowanie o cofnięcie 37-latkowi uprawnień na posiadanie broni.

Powrót na górę strony