Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strzelał z wiatrówki do narzeczonej

Data publikacji 27.11.2008

Nawet 3 lata więzienia grozi 24-latkowi, który groził swojej konkubinie. Policjanci zatrzymali agresywnego i nietrzeźwego mężczyznę, po tym jak strzelał z wiatrówki do kobiety. Kaliszanin odpowie przed sądem za narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Wczoraj wieczorem kaliscy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań. Ze zgłoszenia wynikało, że na klatce schodowej mężczyzna groził 19-letniej kobiecie wiatrówką. Jak ustalili policjanci pijany 24-latek przyszedł do znajomego swojej konkubiny, bo wiedział, że tam jest matka jego dziecka. Chciał zobaczyć niemowlaka. Kiedy kobieta stanowczo odmówiła wówczas mężczyzna spod kurtki wyjął wiatrówkę i strzelił w jej kierunku. Na szczęście chybił. Matka dziecka schroniła się w mieszkaniu, a sprawca oddał jeszcze jeden strzał trafiając w drzwi. Policjanci tuż po zdarzeniu zatrzymali nietrzeźwego agresora.

 

Przy nim funkcjonariusze znaleźli pistolet pneumatyczny zasilany dwutlenkiem węgla, zasobnik z metalowymi kulkami i pojemnik z gazem. Ponadto przeprowadzona badanie wykazało w jego organizmie ponad promil alkoholu. Młody człowiek po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Grozi mu więzienie nawet do 3 lat.

Powrót na górę strony