Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dodawali żwirek, by zwiększyć wagę narkotyków

Data publikacji 27.11.2008

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego przejęli narkotyki warte 150 tys. zł. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy zajmowali się porcjowaniem i rozprowadzaniem narkotyków. W wynajmowanym mieszkaniu w centrum Katowic były duże ilości marihuany, wagi do porcjowania i zgrzewarka do folii. By zarobić więcej na środkach odurzających jeden z zatrzymanych dodawał żwirek dla kotów.

Policjanci z CBŚ zatrzymali 28-letniego mieszkańca Sosnowca, który w wynajmowanym mieszkaniu w centrum Katowic porcjował narkotyki. Aby zwiększyć swoje zyski “uszlachetniał” marihuanę żwirkiem dla kota. Sosnowiczanin mieszał narkotyk w wannie najpierw z roztworem wody z cukrem, a po odparowaniu posypywał żwirkiem, który przylepiał się do narkotyku. Tym samym zwiększał jego ciężar i... cenę. W mieszkaniu, oprócz narkotyków, znaleziono wagi do porcjowania i zgrzewarkę do folii.

Jak ustalili śledczy z CBŚ mężczyzna przez ponad rok mógł wprowadzić na rynek kilkaset tysięcy porcji dilerskich narkotyków o czarnorynkowej wartości ponad miliona złotych. Drugi z zatrzymanych mężczyzn to także mieszkaniec Sosnowca. 30-latek został zatrzymany w chwili, gdy wychodził z mieszkania, w którym chwilę wcześniej kupił większą ilość środków odurzających. Z zabezpieczonej marihuany przestępcy mogli sporządzić ponad siedem tysięcy porcji gotowych do sprzedaży detalicznej. Szacunkowa wartość zabezpieczonych środków odurzających to około 150 tys. złotych.

Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu dilerów. Za to popełnione przestępstwa w więzieniu mogą spędzić teraz nawet 10 lat.

Powrót na górę strony