Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ukradli zabytkowego simsona 50

Data publikacji 27.11.2008

Policjanci ze Skierniewic zatrzymali złodziei zabytkowego simsona 50 z 1959 roku. Bezcenny dla właścicieli - kolekcjonerów pojazd został sprzedany przez przestępców innemu amatorowi zabytkowych jednośladów. Motocykl został odzyskany i wkrótce wróci do prawowitego właściciela. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży doszło w nocy z 7 na 8 listopada. Sprawcy wykorzystując sen domowników z pomieszczenia gospodarczego na terenie posesji we wsi pod Skierniewicami wyprowadzili unikatowy już motocykl. Załadowali go do busa i odjechali. Pojazd odsprzedali mężczyźnie, który specjalizuje się w skupie i restaurowaniu zabytkowych motocykli.

Policjanci z sekcji kryminalnej zatrzymali wczoraj rano 25-letniego mieszkańca Skierniewic podejrzewanego o tę kradzież. Mężczyzna był już wcześniej wielokrotnie notowany za kradzieże i włamania. Dwie godziny później wpadł jego 20-letni wspólnik. Podczas przeszukania jego mieszkania kryminalni zabezpieczyli śladowe ilości marihuany i nasiona konopi indyjskich. Obaj usłyszeli zarzuty dotyczące kradzieży unikatowego simsona 50, a młodszy dodatkowo zarzuty posiadania środków odurzających.

Podczas kolejnych ustaleń funkcjonariusze dotarli do 29-letniego mieszkańca gminy Kowiesy. Tam też odnaleźli ukryty na terenie jednej z posesji motocykl. Pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu i już wkrótce wróci do właściciela.

Powrót na górę strony