Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Rozprowadzała alkohol wśród nieletnich

Data publikacji 27.11.2008

Policjanci zlikwidowali melinę prowadzoną przez 45-letnią mieszkankę Białej Podlaskiej. Kobieta podejrzewana jest o sprzedaż alkoholu nieletnim. Policjanci sprawdzają czy zabezpieczony u kobiety alkohol nie był wytwarzany z rozcieńczalnika do farb i lakierów.

Wczoraj o 8.00 bialscy kryminalni weszli do mieszkania 45-letniej mieszkanki ul. Sidorskiej, którą podejrzewali o sprzedaż alkoholu niewiadomego pochodzenia. Jak ustalili policjanci, u kobiety zaopatrywali się również uczniowie bialskich szkół ponadpodstawowych. 45-latka za pół litra wytworzonej przez siebie wódki brała od "klientów" 5 zł.


W mieszkaniu podejrzewanej znaleziono ponad 6 litrów spirytusu i ponad 2 litry spreparowanej domowym sposobem wódki. Zabezpieczony alkohol zostanie wysłany do badań, celem sprawdzenia czy nie zawierał trujących substancji.

W sprawie przesłuchano już 3 nieletnich, 15-letnią Magdę, o rok od nią starszą Sylwię i 17- letniego Pawła. Nieletni twierdzili, że zaopatrywali się u 45-latki od września tego roku. Alkohol piła w sumie co najmniej 10 osobowa grupa uczniów szkół gimnazjalnych i średnich.

Sprawa jest rozwojowa. Trwają przesłuchania. Kobiecie grozi zarzut rozpijania nieletnich co jest zagrożone karą 2 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony