Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi uratowali mężczyznę z pożaru

Data publikacji 27.11.2008

Dzielnicowi ze Zduńskiej Woli po otrzymaniu informacji o pożarze w jednym z mieszkań, uratowali mężczyznę, który nie był w stanie o własnych siłach wydostać się z płonącego lokalu. 54-latek był pijany. Policjanci ewakuowali również lokatorów sąsiednich mieszkań. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

26 listopada około godziny 17:30 dzielnicowi podczas pełnienia służby w swoim rejonie otrzymali informację o wydobywającym się dymie z mieszkania przy ulicy Dąbrowskiego. Po dojechaniu na miejsce zauważyli na wskazanej klatce schodowej gęsty dym, a z jednego z pomieszczeń wydobywający się ogień. Policjanci weszli natychmiast do środka. W przedpokoju zauważyli mężczyznę, który słaniając się na nogach nie potrafił samodzielnie wydostać się na zewnątrz. Dzielnicowi natychmiast wyprowadzili go z mieszkania i udzieli pierwszej pomocy. Po chwili wrócili ponownie do mieszkania i sprawdzili pozostałe pomieszczenia. Podczas gdy strażacy prowadzili akcję gaśniczą, policjanci podjęli ewakuację lokatorów sąsiednich lokali. W wyniku pożaru spaleniu uległo jedno mieszkanie. Prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej.

Uratowany 54-letni mieszkaniec Zduńskiej Woli trafił na pogotowie ratunkowe, gdzie lekarze udzielili mu fachowej pomocy. Jego stan nie wymagał hospitalizacji. Był nietrzeźwy miał w organizmie prawie trzy promile alkoholu.
 

Powrót na górę strony