Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł notoryczny złodziej

Data publikacji 27.11.2008

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 17 - letniemu mieszkańcowi gminy Zawidów, który na terenie powiatu zgorzeleckiego dopuścił się licznych kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Sprawca spowodował straty na ponad 22 tysiące złotych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

26 listopada 2008 roku funkcjonariusze sekcji kryminalnej komendy powiatowej Policji w Zgorzelcu ustali i zatrzymali 17-letniego mieszkańca gminy Zawidów, podejrzanego o dokonanie licznych kradzieży z włamaniem oraz kradzieży na terenie powiatu zgorzeleckiego. Jak ustalili policjanci swój złodziejski proceder mężczyzna rozpoczął w styczniu 2007 roku. Przez kilka miesięcy dokonał licznych kradzieży elementów napowietrznej linii telekomunikacyjnej. Następnie jego łupem padły elementy trakcji pociągowej. Jak ustalili zgorzeleccy policjanci, 17-latek włamał się również do pomieszczenia kasy towarowej na terenie dworca PKP, skąd skradł komputer stacjonarny wraz z monitorem.

To jednak nie jedyne przestępstwa, jakich dopuścił się młody człowiek. Mężczyzna włamał się między innymi do kantoru i obiektów handlowych w Zgorzelcu i w Zawidowie kradnąc wyroby tytoniowe o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych.

Mężczyźnie udowodniono dokonanie łącznie 16 kradzieży z włamaniem oraz kradzieży. Straty oszacowano na ponad 22 tysięce złotych.

Za swoje czyny 17-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony