Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dewastował, kradł i podpalał, został zatrzymany

Data publikacji 27.11.2008

Kryminalni zatrzymali 16-latka, który ma na koncie m.in. zniszczenie nowej lampy oświetleniowej na dworcu kolejowym, kradzieże torebek i portfeli z elbląskich szpitali, niszczenie wiat przystankowych i podpalenia. Łączna suma strat, jakich dokonał 16-latek to kilkanaście tysięcy złotych. Nieletni teraz odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

Krzysztof Dz. jest doskonale znany elbląskim policjantom. W policyjnej izbie dziecka przebywał sześć razy. Mimo młodego wieku ma już na swoim koncie liczne kradzieże, podpalenia, niszczenie mienia. 7 listopada zniszczył lampę oświetleniową o wartości 3 tysięcy złotych na dworcu kolejowym. Wcześniej, w maju 2008 roku ukradł portfel z pieniędzmi ze Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu. Podobne kradzieże portfeli i telefonu komórkowego miały miejsce w sierpniu, październiku, listopadzie również na terenie elbląskich szpitali. Chłopak podpalał i niszczył plastikowe toalety, niszczył wiaty przystankowe i budki telefoniczne. W tym samym czasie podpalił garaż. Ponadto włamał się do punktu ksero na terenie dworca kolejowego oraz do pomieszczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Elblągu. Z otwartego samochodu ukradł laptopa.

W ręce policjantów trafił dzięki pracy operacyjnej. To tylko część czynów karalnych z jego udziałem. O dalszym losie 16-latka zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

 

Powrót na górę strony