Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nożownik zatrzymany

Data publikacji 27.11.2008

Bialscy policjanci zatrzymali 18-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na dwa nocne sklepy. Do rozbojów doszło dzisiejszej nocy. Sprawca grożąc ekspedientkom nożem skradł 170 euro i blisko 800 złotych. 18-latek przyznał się do winy. Grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Do obu napadów doszło dzisiejszej nocy. Ok. 22:00 do sklepu na stacji paliw w Horbowie wszedł mężczyzna z kapturem na głowie. Napastnik wyciągając nóż w stronę ekspedientki zapytał o cenę jej życia. Po chwili zażądał wydania pieniędzy. Wystraszona kobieta oddała bandycie ok. 170 euro. Sprawca zbiegł.

Do podobnego napadu doszło także kilka godzin później w Białej Podlaskiej. Około 2:00 do sklepu wszedł młody mężczyzna, który przykładając sprzedawczyni nóż do szyi zagroził pozbawieniem życia, jeśli nie wyda mu pieniędzy. Następnie z kasy fiskalnej zabrał blisko 800 złotych, zapalniczki i 5 butelek alkoholu.


Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia o napadach przystąpili do poszukiwań sprawcy. Już około 3:00 na dworcu kolejowym w Białej Podlaskiej zatrzymali 18-letniego mieszkańca gm. Zalesie. Wygląd mężczyzny odpowiadał opisowi podanemu przez poszkodowane kobiety. Funkcjonariusze znaleźli przy nim nóż, a w kieszeniach ponad 1000 zł, kilkanaście euro oraz najprawdopodobniej pochodzące z napadów zapalniczki.
Mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Miał ponad 1.6 promila alkoholu w organizmie. Trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj 18-latek podczas przesłuchania przyznał się do winy. Wkrótce czeka go spotkanie z prokuratorem. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat więzienia.

 

Powrót na górę strony