Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Antyterroryści uratowali ofiarę wypadku

Data publikacji 28.11.2008

Tym razem to nie były ćwiczenia. Policyjny antyterroryści w drodze na poligon, niedaleko Starych Jabłonek zauważyli samochód, który wisiał w powietrzu zakleszczony między drzewami. W środku auta była ranna kobieta. Policjanci udzielili jej pierwszej pomocy. Z fiata wyciekało paliwo, więc odłączyli przewody od akumulatora, aby nie doszło do pożaru.

Wczoraj około godziny 9:30 policyjni antyterroryści jechali na poligon w Ostródzie. Niedaleko miejscowości Stare Jabłonki zauważyli na poboczu rozbite auto. Fiat punto dosłownie wisiał w powietrzu zakleszczony między drzewami. Policjanci natychmiast pobiegli do samochodu zobaczyć, co się stało. Okazało się, że w środku była uwięziona młoda kobieta. 26-latka miała zakrwawioną twarz. Wzywała pomocy.

Mocno uszkodzone drzwi uniemożliwiały wyciągnięcie rannej z auta. Dlatego do czasu przyjazdu służb ze specjalistycznym sprzętem, antyterroryści udzielali mieszkance Elbląga pierwszej pomocy. Z fiata wyciekały płyny, czuć było zapach paliwa. Policjanci zapobiegając ewentualnemu pożarowi, odłączyli przewody od akumulatora.

Na miejsce wypadku przyjechali strażacy i ratownicy medyczni. Kobieta, u której stwierdzono obrażenia głowy i złamanie ręki, trafiła do ostródzkiego szpitala.

Jak wynika z ustaleń policjantów, kobieta jadąc z Ostródy w kierunku Olsztyna na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad autem i najpierw zjechała na pobocze, a następnie na lewy pas ruchu i do rowu. Auto utknęło pomiędzy drzewami.


 

Powrót na górę strony