Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyłudzonym autem po wyłudzone pieniądze

Data publikacji 28.11.2008

400 tys. złotych chcieli wyłudzić w banku na warszawskim Śródmieściu dwaj oszuści, którzy wpadli w zasadzkę zorganizowaną przez stołecznych policjantów. Zatrzymany organizator przedsięwzięcia, to członek zlikwidowanej zorganizowanej grupy przestępczej odłamu grupy mokotowskiej, który 6 miesięcy temu opuścił areszt za podobne przestępstwa. Zatrzymani tym razem wpadli, gdy przyjechali wyłudzonym z firmy leasingowej luksusowym bmw po kolejne wyłudzone pieniądze.

Operacyjni z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej Policji uzyskali informację dotyczącą dwóch mężczyzn, którzy w jednym z banków na Śródmieściu chcą wyłudzić kredyt w kwocie 400 tys. złotych. Natychmiast przystąpili do działania. Zorganizowali zasadzkę. Z wiedzy policjantów wynikało, że mężczyźni przedstawili w banku sfałszowane dokumenty.

Gdy jedni policjanci obserwowali teren wokół banku, inni czekali na oszustów w placówce. Kilkanaście minut później dwóch podejrzewanych zjawiło się, żeby podpisać ostatnie dokumenty, które dałyby im, możliwość dysponowania kwotą 400 tys. złotych. Wtedy właśnie kompletnie zaskoczeni wpadli w zorganizowaną zasadzkę. Operacyjni zatrzymali 27-letniego Wojciecha M. i 35-letniego Rafała I.

Wojciech M. to typowy „słup”, choć formalnie pełnił funkcję prezesa zarządu firmy – nic nie wiedział o prowadzonej przez siebie spółce. Rafał I. to członek zlikwidowanej około 2 lat temu zorganizowanej grupy przestępczej – odłamu grupy „mokotowskiej”. Pół roku temu opuścił areszt, gdzie przebywał za podobne przestępstwa.

Obaj zatrzymani trafili do jednostki Policji. Przyznali się do udziału w przestępczym procederze. Już wiadomo, że mają na swoim koncie inne wyłudzenia, na kwotę nie mniejszą niż 500 tys. złotych, gdzie posługiwali się sfałszowanymi dokumentami. Policjanci zabezpieczyli również luksusowe bmw, którym oszuści przyjechali do banku, warte około 300 tys. złotych. Auto również zostało wyłudzone z funduszu leasingowego.

Dzisiaj trafią do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. O dalszych losach Rafała I. i Wojciecha M. zadecyduje sąd.

Film Wyłudzonym autem po wyłudzone pieniądze


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Wyłudzonym autem po wyłudzone pieniądze (format flv - rozmiar 1.21 MB)

Powrót na górę strony