Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15-latek po alkoholu na motorowerze

Data publikacji 28.11.2008

W trakcie pełnienia służby dwóch dzielnicowych zatrzymało do kontroli kierującego motorowerem 15-latka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że chłopiec miał 0,15 promila alkoholu w organizmie. Nastolatek oraz towarzyszący mu 38-letni pasażer nie mieli kasków ochronnych. 15-latek nie miał również obowiązkowego ubezpieczenia motoroweru. Sprawę rozpatrzy sąd rodzinny i nieletnich.

Wczoraj około 17.00 w miejscowości Rączki w gminie Nidzica dzielnicowi, którzy pełnili tam służbę zauważyli dwóch mężczyzn jadących na motorowerze. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że nie mieli na głowach obowiązkowych kasków ochronnych. W trakcie kontroli okazało się że kierującym jest 15-letni mieszkaniec gminy Kozłowo, który jak się później okazało miał 0,15 promila alkoholu w organizmie. Ponadto chłopiec nie miał obowiązkowego ubezpieczenia motoroweru. Za brak kasku ochronnego 38-letni pasażer otrzymał mandat w wysokości 100 zł.

Sprawa 15-latka znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich. Policjanci wyjaśniają także, skąd nastolatek miał alkohol.
 

Powrót na górę strony