Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

W nietypowy sposób próbował przekupić policjantów

Data publikacji 28.11.2008

Policjanci z oddziału prewencji w Szczecinie zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który zaproponował im, że jeżeli puszczą go wolno on wyremontuje im łazienkę. 40-letni Mirosław K. odpowie za jazdę po pijanemu i próbę wręczenia łapówki, za co w simie grozi mu kara nawet do 8 lat więzienia. Do czasu rozprawy będzie musiał 3 razy w tygodniu stawiać się w komisariacie Policji.

Przedwczoraj około godziny 22:00 policjanci patrolując ulicę Szczaniecką w Szczecinie zauważyli jadący zygzakiem samochód. Ponadto pojazd miał włączone światła przeciwmgielne. Funkcjonariusze skontrolowali auto i wylegitymowali kierowcę. Kiedy kierowca wysiadł z samochodu nie mógł utrzymać równowagi. Policjanci zatrzymali go i przewieźli do komisariatu. Tam został on przebadany i okazało się, że ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Na początku mężczyzna przyznał, że spożywał alkohol, jednak po chwili wszystkiemu zaprzeczył i zażądał aby odwieziono go do domu. Zatrzymany zaproponował policjantom, że wyremontuje im łazienkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Wczoraj mężczyźnie zostały przedstawione zarzuty za próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom oraz jazdę na podwójnym gazie, za co w sumie grozi mu 8 lat więzienia. Na poczet przyszłych kar zajęto samochód osobowy Citroen. Prokuratura Szczecin - Niebuszewo zastosowała wobec Mirosława K. dozór Policji. Teraz mężczyzna będzie musiał stawiać się na komisariacie 3 razy w tygodniu w oczekiwaniu na sprawę karną.

 

Powrót na górę strony