Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali ekspedientkę kratką ściekową

Data publikacji 28.11.2008

Nawet do 12 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie i kobiecie podejrzanym o rozbój w jednym z jeleniogórskich sklepów. Sprawcy kratką ściekową zaatakowali kasjerkę, a następnie z kasy ukradli 1 tys. zł. Bandyci zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

Policjanci z komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali parę podejrzaną o rozbój. Jak ustalili funkcjonariusze wieczorem 24-letnia kobieta i 30-letni mężczyzna wykorzystując nieobecność klientów w jednym z jeleniogórskich sklepów kratką ściekową uderzyli ekspedientkę w głowę, a następnie z kasy ukradli pieniądze.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci sekcji kryminalnej KMP i komisariatu I Policji w Jeleniej Górze rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze wytypowali dwie osoby podejrzane o napad. Sprawcy wpadli podczas interwencji na terenie ogrodów działkowych w Jeleniej Górze, gdzie koczowali w jednej z altanek. W chwili zatrzymania oboje byli nietrzeźwi. Przeprowadzone badanie wykazało u kobiety prawie 2 promile, a jej towarzysza 1,2 promila alkoholu w organizmie. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia. Sprawcy przyznali się do przestępstwa.

Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.
 

Powrót na górę strony